KONST / Litografier / Färglitografi 12691163
nr 1269 1163
Jorgo Krallis
(f. 1937)
Färglitografi, Jorgo Krallis (f. 1937), "The buss". Signerad, numrerad 64/90, bladets mått: 47x62 cm, löst blad
Jorgo Krallis, född 1937 i Thessaloniki, Grekland, målare och grafiker.
Utrop:
600 kr
måndag 19 augusti 2019
kl 19:09:48
Jorgo Krallis
Läs mer om Jorgo Krallis